Як виписати людину без її згоди через суд?

Необхідність виписати людину через суд з квартири може виникнути з багатьох причин:

  • особа вже давно не проживає у квартирі і не несе витрати по її утриманню, в той час коли власник зобов’язаний сплачувати комунальні платежі і як за себе, і за ту особу, яка там прописана;
  • для зменшення оплати за комунальні послуги,
  • не бажання проживати в одній квартирі;
  • особа псує жиле приміщення, або використовує його не за призначенням, а також веде антисоціальний спосіб життя.

Виписати особу, яка не дає згоду на зняття її з місця реєстрації, або якщо вона тривалий час не проживає за адресою прописки можливо тільки через суд.

В такому разі до суду подається позовна заява про а зняття з реєстрації. Але не завжди цей процес простий і приємний. Для цього необхідно надати суду пояснення та підтвердити наявність законодавчо встановлених обставин, які дають право зняти людину з реєстрації.

Серед доказів, що можуть бути представлені в суді – письмові докази, квитанції, покази свідків, експертизи, акти, а також інші докази, які необхідні для того, щоб  у судді не виникло сумнівів, що особу необхідно виписати з Вашого житлового приміщення.

Навіть Житловий кодекс України зазначає, що в судовому порядку проводиться визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки

Окремі випадки, коли не можна виписати людину за її відсутності, прописані у Житловому кодексі України. До них відносять:

  • військова служба;
  • тимчасовий виїзд у зв’язку з роботою/навчанням;
  • влаштування дитини на виховання до родичів, опікуна чи піклувальника, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, заклад для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • виїзд у зв’язку з лікуванням;
  • взяття під варту, обмеження/позбавлення волі, тощо.

За такими особами жиле приміщення зберігається лише протягом шести місяців, по закінченню якого навіть таких осіб можна зняти з реєстрації в судовому порядку

Стаття 41 Конституції України зазначає, що кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Отже, закон захищає права власника, всі інші ж особи можуть тільки проживати у приміщенні.

У Адвокатському бюро «Альони Забари», ми зможемо надати кваліфіковану правову допомогу, допоможемо у вирішенні Вашої ситуації, від надання консультації, складання всіх процесуальних документів – до представництва інтересів у суді, для того щоб Рішення суду було на Вашу користь.

Найти нас в интернете можно по тегам:

адвокат Днепр, юрист Днепр, юридические услуги Днепр, юридические услуги, консультация юриста, помощь адвоката, консультация адвоката, юридические консультации, адвокаты Днепра, адвокат в Днепре, услуги юриста Днепр, адвокатские конторы Днепр, Днепр адвокат, адвокатская компания Днепр, адвокат в Днепропетровске, услуги адвоката в Днепре, лучшие адвокаты Днепропетровска, адвокат Днепр контакты, позвонить адвокату, адвокат в центре Днепр, адвокат Днепр правый берег.