м. Дніпро, вул. Троїцька, 21Г, кабінет №557
Вам передзвонити?

Строки прийняття спадщини під час воєнного стану

Багатьом відомо, що строк прийняття спадщини становить 6 місяців, який починає рахуватись з часу смерті спадкодавця, тобто особи, після якої спадкують.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 в Україні  з 24 лютого 2022 року введено воєнний стан, строк дії якого продовжено.

Через військовий стан Кабінет Міністрів України змінив порядок обрахунку строків для прийняття спадщини під час військового стану.  КМУ вказав, що строк для прийняття спадщини зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці. Тобто строк для прийняття спадщини в врахуванням вже діючих 6 місяців на період воєнного стану міг становити 10 місяців.

Такі зміни викладені в Постанові КМУ від 28.02.2022р. №164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану».

Але, Верховний Суд в Постанові від 23.01.2023р. по справі № 676/47/21 проаналізував ієрархію нормативно-правових актів та вказав, що акти КМУ не можуть суперечити законам, які мають вищу юридичну силу.

Верховний Суд також нагадав, що якщо підзаконний нормативно-правовий акт суперечить закону, то застосовуються положення закону.

Таким чином, Верховний Суд закріпив пріоритет Цивільного кодексу України над постановами КМУ.

Зверніть увагу, що ВС також наголосив, що «строк на прийняття спадщини по своїй сутності є присічним, таким, що не може бути зміненим (статті 1270, 1272 ЦК), оскільки його сплив призводить до того, що спадкоємець вважається таким, який не прийняв спадщину».

Таким чином, строк для подання заяви про прийняття спадщини на період воєнного стану становить 6 місяців. Просимо враховувати вказану обставину та не допускати пропуск строку на прийняття спадщини.

Додатково наголошуємо, що якщо строк для прийняття спадщини пропущений з поважної причини, спадкоємець може звернутись до суду із позовною заявою і просити суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини.

Якщо вам  необхідна правова допомога адвоката по написанню позову про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини або вам потрібна юридична консультація по спадковому праву, радимо звертатись до Адвокатського бюро «Альони Забари», де ви зможете отримати якісну юридчину допомогу.

Потрібна консультація Адвоката?
Залиш заявку на консультацію Адвоката! Ми зв'яжемося з Вами для вирішення Вашого питання найближчим часом!
Наші головні переваги
Досвід ведення судових справ

Великий досвід

Адвокат Альона Забара має у своїй практиці величезну кількість виграних справ у різних юридичних сферах і галузях практики.

Швидкість роботи

Швидкість роботи

Вам не доведеться довго чекати на вирішення вашого питання і я подбаю, щоб швидкість рішення не вплинула на якість послуг, що надаються.

Індивідуальний підхід

Індивідуальний підхід

Індивідуальний підхід адвоката в роботі полягає в тому, що для кожного клієнта адвокат розробляє індивідуальну стратегію захисту.

Великий спектр послуг

Великий спектр послуг

Наше бюро має велику сферу акредитацій та можемо працювати у різних практиках. Ми точно знайдемо правильне вирішення Вашої проблеми.

Зворотній дзвінок
Зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Дані будуть використані лише для зв'язку з Вами!
×
Консультація
Зв'яжемось з Вами найближчим часом!
Дані будуть використані лише для зв'язку з Вами!
×