Чи можна розлучитись перебуваючи за кордоном?
Наразі багато людей, які виїхали через війну за кордон цікавляться чи можуть вони розлучитись зі своєю дружиною чи чоловіком, або поділити спільне майно, якщо приїхати до України не мають можливості.
Відповідь однозначна, це можливо.
Позовну заяву можна підготувати, підписати і направити до суду поштою, навіть перебуваючи за межами України і суд таку заяву прийме та розгляне. Також позовну заяву має право скласти та підписати адвокат, а також подати позовну заяву до суду. Адвокату для цього достатньо договору з клієнтом на підставі якого адвокат може представляти інтереси свого клієнта в суді.
Чи обов’язково бути присутнім на судовому засіданні під час розгляду справи про розлучення?
Справи про розлучення розглядаються з викликом сторін.
При цьому, будь-яка із сторін має право подати заяву про участь в справі в режимі відеоконференції і суди в більшості випадків такі заяви задовольняють. Єдине, що для цього потрібно це електронний цифровий підпис, з допомогою якого треба буде зареєструватись та ідентифікуватись в системі ВКЗ EASYCON.
Також до суду необхідно подати заяву про забезпечення участі сторони по справі в режимі відеоконференції. Така заява подається за 5 днів до судового засідання.
Сторона має право подати заяву про розгляд справи без її участі. Таке право передбачене ст. 211 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Також, особа, яка не має можливості бути присутньою на судових засіданнях може уповноважити на такі дії адвоката, який має право брати участь в судових засіданнях замість сторони.
Отже, на сьогодні існують способи вирішення питання розлучення чи поділу майна, якщо особа перебуває за межами України.
Якщо дружин чи чоловік перебувають за кордоном, з ними можна розлучитись?
Перебування будь-якої із сторін за межами України через військовий стан не є перешкодою для звернення до суду.
Нормами ЦПК України визначено, що в позовній заяві обов’язково зазначається місце проживання чи перебування іншої сторони. Рекомендуємо вказувати всі відомі адреси перебування, в тому числі за межами України, а також номери телефонів, електронної пошти, куди суд може направити виклик до суду.
Перед відкриттям провадження, суд з’ясовує зареєстроване місце проживання відповідача. Після цього всі повістки та документи по справі направляються на таку адресу і така сторона вважається повідомленою належним чином.
У випадку, якщо відповідач не з’являється на судові засідання і в суду є докази повідомлення такого учасника справи, справа розглядається без участі такої сторони.
Отже, перебування за межами України не є перешкодою для розгляду справи.
У випадку, якщо вам необхідна допомога адвоката по складенню документів чи позовних заяв, радимо звернутись до Адвокатського бюро «Альони Забари», де ви отримаєте професійну допомогу адвоката.