Чи можна поділити майно, якщо чоловік і дружина перебувають в шлюбі?

Як правило із позовом про поділ майна один із подружжя звертається після розірвання шлюбу. Виникає питання як поділити майно, якщо чоловік і дружина перебувають в шлюбі, однак хочуть захистити свої майнові інтереси.

Сімейним кодексом України передбачено, що все майно, яке було набуте в шлюбі може бути поділене між подружжям.

Під час поділу майна подружжя в шлюбі, вважається, що частки подружжя є рівними, якщо не існує іншої домовленості між подружжям, або не буде доведено, що частка одного із подружжя підлягає збільшенню, або майно є особистою власністю одного із подружжя і не підлягає поділу.

Перебуваючи в шлюбі, сторони можуть поділити майно шляхом укладення шлюбного договору або в судовому порядку.

Шлюбний договір обов’язково укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. В ньому сторони можуть визначити частки на майно. В шлюбному договорі сторони можуть встановити, що одному із подружжя належить більша або менша частка. В договорі сторони  можуть визначити яке майно є особистою власністю кожного із подружжя.

В шлюбному договорі сторони можуть також передбачити можливий порядок поділу майна на випадок припинення шлюбу. Наприклад сторони можуть визначити яка квартира або автомобіль буде належати чоловіку, а які дружині, щоб не виникло спору в подальшому.

Іншим способом поділу майна в шлюбі є подача позовної заяви про поділ спільного майна. Перебування в шлюбу не становить перешкоди в поділі майна подружжя в судовому порядку.

В такому випадку справа про поділ майна в шлюбі розглядається в звичайному порядку, де застосовуються норми Сімейного кодексу України, які регулюють поділ майна між подружжям.

Якщо ви потребуєте допомогу адвоката в супроводженні справ про поділ майна подружжя, будем раді запропонувати вам свою правову допомогу.